Nieuws

 • Algemene leden en huurdersvergadering

    Datum: woensdag 13 maart a.s. Plaats: Hofhuis Erasmushof 41 ...

  Lees meer
 • Spreekuur verandering

  Wij gaan de tijden van het spreekuur veranderen, U was van ons gewend dat wij...

  Lees meer
Meer nieuws

Steeds meer economische daklozen

Er melden zich steeds meer ‘economische daklozen’ bij opvangcentra in Nederland.

Het gaat om mensen die door een economische tegenslag, zoals een scheiding of faillissement, geen woning meer hebben. Dat melden hulporganisaties aan de Telegraaf.

Tekort aan betaalbare woningen

De Nederlandse opvangcentra zitten ’barstensvol’ zegt Jan Laurier. Hij is voorzitter van brancheorganisatie Federatie Opvang. Laurier: „Het aantal mensen dat beroep doet op opvang, neemt toe. Doordat er een tekort is aan betaalbare woningen lopen de opvanglocaties over.” Het aantal daklozen verdubbelde tussen 2009 en 2015 bijna. Eind 2016 telde Nederland 31.000 mensen zonder huis. Het is onduidelijk hoe groot het aandeel economische daklozen precies is omdat de organisaties dat niet op die manier bijhouden.

Armoede onder huurders

Niet alleen het tekort aan betaalbare huurwoningen speelt een rol. Vorig jaar concludeerde het College voor de rechten van de Mens in een armoederapport dat de stijgende woonkosten en achterblijvende inkomens voor armoede zorgen. In het rapport spreekt het college van ‘grote problemen met betaalbaarheid van de woonkosten. Dit leidt onder andere tot steeds meer armoede en is ook een oorzaak van dakloosheid.’ Het gaat dan met name om de lage inkomens in de sociale huursector. Op ons Meldpunt Huuralarm  komen geregeld meldingen binnen van huurders die de huur amper kunnen opbrengen. Ook van het niet kunnen vinden van een betaalbare huurwoning wordt regelmatig melding gedaan.

 

Nieuws

 • Algemene leden en huurdersvergadering

    Datum: woensdag 13 maart a.s. Plaats: Hofhuis Erasmushof 41 ...

  Lees meer
 • Spreekuur verandering

  Wij gaan de tijden van het spreekuur veranderen, U was van ons gewend dat wij...

  Lees meer
Meer nieuws

Contact

Huurdersvereniging Bodegraven
Bodelolaan 20
2411 VR Bodegraven

0172-532295
 • Mozaiëk Wonen

  Mozaiëk Wonen

  Huurdersvereniging Bodegraven en Mozaiëk Wonen hebben een samenwerkingsovereenkomst gesloten....

  Lees meer
 • Over ons

  Over ons

  Als Huurdersvereniging Bodegraven kunnen we onze leden informeren over allerlei praktische vragen op huisvestingsgebied.....

  Lees meer
 • Lid worden

  Lid worden

  Wil je ook lid worden van de huurdersvereniging Bodegraven?

  Lees meer

Om jou zo goed mogelijk te helpen de juiste informatie te vinden, gebruiken we cookies op deze website. Hiermee kunnen we (soms in samenwerking met derden) jouw internetgedrag volgen. Als je verder gaat op deze website, gaan we er vanuit dat je daar akkoord mee bent. Meer weten? Bekijk onze cookiepagina.